Vítame Vás pri úplne unikátnej záležitosti, ktorá nemá vo svete výpočtovej techniky obdoby. Predstavujeme Vám originálny projekt, v ktorom sme sa rozhodli skombinovať najnovšie počítačové technológie s umením a designom. Našou hlavnou myšlienkou je povýšiť počítač na niečo viac než len ošúchanú skrinku schovanú niekde pod stolom. Máte možnosť vlastniť herný počítač štylizovaný do predstáv a nápadov, čo len vám fantázia dovolí. V dnešnej dobe digitalizácie, nie sú počítače len hračkou pre deti a dorast, ale pracovným nástrojom mnohých z nás. Zastávame názor, že príjemné pracovné prostredie je základom spokojného života. Naše herné počítače sú nástrojom, ako to dosiahnuť, či už sa jedná o pracovnú, alebo osobnú rovinu. Na trh prichádzame s prvými modelmi, ale čo nevidieť predstavíme široké portfólio, kde si každý príde na svoje. Máte možnosť si takýto počítač - unikát objednať aj na zákazku, priamo podľa Vašich predstáv a prianí. Vo fantázii sa medze nekladú a my sme tu na to, aby sme Vaše myšlienky zhmotnili. Chcete mať v izbe svoju obľúbenú hernú postavu alebo vo svojej firme počítač odkazujúci na predmet vášho? Nebojte sa nás osloviť k spoločnému projektu v sekcii Vytvor si vlastnú Hernú PC Art zostavu. Budeme sa tešiť na správu práve od Vás.

AKO TO VŠETKO ZAČALO?

  

Na začiatku bola túžba prísť na trh s niečím novým, jedinečným. V dnešnej dobe, keď je patent na všetko možné, neľahká úloha. Mnohí z Vás nám dajú za pravdu. Človek má za život mnoho nápadov, ale iba málo z nich zrealizuje. Základným prvkom je myšlienka a nápad ako taký. Ten ale často zostáva zahalený do hmly X premenných. V tejto chvíli je podľa nás dôležitá tzv. vizualizácia. Človek musí vidieť do budúcnosti. Predstavovať si výsledný produkt a nepochybovať o jeho úspechu. A s týmto sme šli do toho. Mladí sme tiež vedeli stráviť pri klávesnici pri nekonečnom skilovaní a hľadaní unikátov v Diable dvojke, dávaní "headshotov" v Counter Striku, alebo rozmiestňovaní Siege tankov v Starcrafte. Ľudia zasvätení do sveta gamingu vedia o čom je reč. Trocha nostalgie...

   

 

       

Píšeme to preto, že sa do našich zákazníkov dokážeme vcítiť a to je veľmi dôležité. Kto by nechcel mať doma na stole taký počítač? Veríme, že to je sen každého nadšenca počítačových hier a každého, kto je vo vnútri aspoň trochu extravagantný a má rád nevšedné veci. Poznáte to poriekadlo. Kto sa hrá, nehnevá. A s našimi PC Art zostavami to platí dvojnásobne.

 
   

OTVORENÁ ELEKTRONIKA X DREVO

     

Tieto dve veci k sebe na prvý pohľad veľmi nejdú, priznávame. Keďže sme rodinný podnik a v rodine jedného šikovného rezbára zo Slovácka máme, bola to pre nás jasná voľba. Išlo nám o to kombinovať hlavne prírodné materiály. Kdejakých plastových "krámov" je plný internet a pokiaľ chcete, aby výsledný produkt mal pridanú hodnotu, je to jediná a správna cesta. Určite sa pýtate, či je to vôbec bezpečné. A my sa pýtame. Čo je dnes bezpečné?

   

  

   

Pár informácií zo sveta tabuliek. Teplota vzplanutia pri dreve sa pohybuje medzi 180 a 275 °C a je závislá na druhu dreva, hustote, jeho chemickom zložení, vlhkosti a musela by pôsobiť po určitú dobu. Pre predstavu, najvyššie možné teploty procesora a grafického čipu sa pohybujú okolo 100 ° C a to naozaj len pri veľkom zaťažení, alebo pokiaľ nastal problém s ich chladením. Štandardná pracovná teplota je maximálne v rozmedzí 40 a 80 °C v závislosti od vyťaženia. A to sa bavíme o teplotách, ktoré merajú senzory vo vnútri čipov. Okolitá teplota je teda zanedbateľná. Aj napriek tomu všetko, napúšťame drevené postavy pred konečnou povrchovou úpravou prípravkom Bochemit, ktorý sa používa na ošetrenie drevených prvkov stavebných konštrukcií a ďalších materiálov na báze dreva zabudovaných v interiéroch stavieb. Zaisťuje zníženie horľavosti dreva, znižuje rýchlosť horenia a šírenia plameňa po povrchu. Podľa STN EN 13501-1+A1 je výrobok klasifikovaný do triedy reakcie na oheň B-s1, d0.

Dnešný najmodernejší hardware je navyše vybavený rôznymi ochranami proti skratu, prepätiu, preťaženiu a pod. Navyše vďaka tomu, že sa jedná doslova o "Open Case" so všetkým, teploty sú výrazne nižšie, než v akejkoľvek drahej PC skrini, u ktorej výrobca deklaruje skvelú airflow. To si viac-menej môžete overiť v softwaroch na to stvorených. Čo sa týka ukladania prachu, mohlo by sa zdať, že PC Art zostavy budú „na dostrel“. Opak je pravdou. Pri klasickej PC skrine sa prach hromadí hlavne vďaka nakumulovanej statickej elektrine, ktorá vo vnútri uzavretej skrini vzniká. Komponenty vo voľnom priestore sú preto vo výhode a navyše pod neustálym vizuálnym kontaktom. Stačí len fúknuť a údržbu máte hotovú.

Daňou za to je väčšia obozretnosť v okolí počítača viď PDF manuál, ktorý dorazí v prípade zakúpenia PC zostavy spolu s faktúrou na Váš email.NEKONEČNÁ FANTÁZIAJe to projekt, ktorý nemá limit. Máme možnosť vytvoriť nespočet PC Art zostáv, ktoré budú originálne v každom smere. Nekonečné hľadanie nových a lepších nápadov, ktoré budú zakončené ešte lepším konštrukčným riešením ako doteraz. Uvedomujeme si, že sme ešte len na začiatku a veci majú svoj vývoj. Nehodláme zaspať na vavrínoch a pozeráme sa neustále do budúcnosti. Aké asi tak herné počítače Vám prinesieme o rok, o dva? Nechajme sa prekvapiť, ale jedno je isté. Bude to jazda. A nie iba naše. V nasledujúcej kapitole zistíte viac o tom, aké sú možnosti spolupracovať s nami na spoločnej PC Art zostave, ktorá bude podľa Vašich prianí a predstáv.

 

        

     


     

SPOLOČNÝ PROJEKT

  

Uvedomujeme si, že nech budeme akokoľvek vynaliezaví a produktívni, nikdy nemôžeme pokryť dopyt Vás všetkých. Ľudia majú svoje vlastné predstavy a vízie. Každý si vybudoval vzťah k niečomu inému. Jednému sa páči toto, druhému už toľko nemusí. Rozhodli sme sa preto pokryť aj túto oblasť. Ponúkame Vám touto cestou zákazkovú výrobu a spoločný projekt so všetkým. Pokiaľ Vaša vízia nemá konkrétne obrysy, ale len úlomky nejakého, zatiaľ hmlou zahaleného nápadu, nebojte sa nám napísať. Prídeme s nevšednými návrhmi, predbehneme Vaše očakávania. Taká originálna na zákazku stvorená herná PC zostava môže poslúžiť ako perfektný darček pre niekoho, na kom Vám záleží. Môžeme do motívu zakomponovať rodinné a životné udalosti, ktoré sa Vám budú pripomínať zakaždým, keď zasadnete k počítaču. Ponuku môžete tiež využiť na reprezentáciu svojho podniku. Nechajte si spracovať PC zostavu s motívmi predmetu Vášho podnikania a urobte tak dojem na svojich zákazníkov a klientov. Všetko je o dohovore a našim heslom stále zostáva „Náš zákazník, náš pán“. Budeme sa tešiť na spoluprácu práve s Vami.

 

   

BUDÚCNOSŤ

   

Sme ešte len na začiatku, ale už teraz je dôležité pozerať sa dopredu. My s pokorou vyzeráme a budúcnosť vidíme jasne a zreteľne. V náš projekt máme plnú dôveru. Inak to ani nejde, pokiaľ chcete, aby bol úspešný. Na trh sme prišli s produktom, ktorý nemá konkurenciu a dáva nám to malú výhodu. Tá ale netrvá večne a železo musíme kút kým je horúce. Máme v pláne predstaviť veľké portfólio úplne originálnych herných PC zostáv. Z nášho pojmu PC Art zostava urobiť celosvetovo používaný pojem a de fakto úplne novú kategóriu v oblasti výpočtovej techniky. Pevne veríme, že si naše netradičné herné počítače nájdu zákazníkov po celom svete. Nákupom u nás túto víziu podporíte a my Vám za to srdečne ďakujeme. S pozdravom celý tím z compraider.cz