Vyberáme herný počítač

       

Obzeráte sa po novom počítači a neviete si rady v tom obrovskom počte ponúkaného tovaru?

   

V tomto článku si povieme, aké aspekty pri nákupe zvážiť a na čo si dať pozor.

  

Čo to vlastne je herný počítač? V dnešnej dobe digitalizácie a počítačových technológií, kedy veľká časť populácie študuje, pracuje, alebo sa baví pomocou počítača, je to už skôr len zaužívaný výraz. Za herný počítač sa dá považovať PC, ktoré je zostavené z komponentov alebo hardvéru, ktorý ľudovo povedané rozbehne počítačové hry. Jedná sa hlavne o dedikovanú grafickú kartu, ktorá má aspoň 2GB vlastnej pamäte a procesory s najmenej dvoma jadrami a to sa bavíme úplne o tých najslabších kúskoch z doby pradávnej.

 

 

  

Dnešné herné PC pracujú s diametrálne odlišnými parametrami. Každý rok vychádza nové a výkonnejšie generácie procesorov aj grafických kariet. Človek pohybujúci sa profesne mimo odvetvia výpočtovej techniky ľahko stratí prehľad o tom, aké sú jeho možnosti.

   

My v compraider.cz by sme sa pred nákupom herného PC pýtali sami seba:

    

AKO DLHO BUDU U POČÍTAČA TRÁVIŤ ČAS A AKO NÁROČNÉ HRY, ALEBO PROGRAMY POTREBUJEM SPUSTIŤ?

    

KOĽKO SI MÔŽEM DOVOLIŤ INVESTOVAŤ PEŇAZÍ, ALEBO AKÝ JE MÔJ BUDGET?

 

NA AKO DLHO POTREBUJEM VYSTAČIŤ SI S VÝKONOM PC ZOSTAVY?

  

 

ČO SA TÝČA PRVÉHO BODU. Otázku ste si položili, ale čo ďalej? Ako a kde nájdem potrebné informácie, pýtate sa samy seba. Každá hra, alebo softvér, má svoje minimálne a odporúčané požiadavky na hardvér a nájdete ich jednoducho na googli. Po trocha hľadaní a zadaní tých správnych kľúčových slov na Vás vyskočí a budete vedieť, po akom výkonnom počítači sa máte pozerať. Respektíve budete hľadať PC, ktoré má tú a tú grafickú kartu a taký, alebo makový procesor. Pokiaľ budete mať nejaké herné PC vyhliadnuté a budete chcieť vedieť, ako si počítač povedie s konkrétnou hrou, napíšte do vyhľadávača na youtube názov hry a doplňte ho o názov grafickej karty a procesora, ktoré sú v danej PC zostave. Vyskočia Vám videá ľudí, ktorí hry testujú na rôzne nastavenia a zobrazujú pri tom hodnoty, ako sú FPS, alebo teploty grafického čipu či procesora. To isté platí u grafických editorov, video editorov alebo softwaru určeného na modelovanie, kreslenie alebo vývojárstvo. Ako sa hovorí, kto hľadá, nájde.

   

   

   

DRUHÝ BOD si myslíme netreba rozoberať do detailov. Pokiaľ budete chcieť ušetriť, môžete si, pokiaľ si na to trúfate, PC zostavu poskladať samy. Môžete ju nakombinovať použitými komponentmi, alebo využiť náš PC konfigurátor, kde túto možnosť ponúkame. Odkaz tu: https://www.compraider.cz/sestaveni-pc-na-miru-pc-konfigurator

   

TRETÍ BOD je otázkou do budúcnosti. Človek pomaly nevie, čo bude zajtra, ale sú ľudia, ktorí si veci radi plánujú dopredu s predstihom. Pri vyberaní vhodnej hernej PC zostavy môžete ovplyvniť jej možnosti upgradu, čiže vylepšenia. Znamená to, že si kúpite, alebo necháte postaviť také PC, ktoré podporuje napr. novší socket pre procesory ďalšej generácie. Počítač, ktorý má silnejší PC zdroj a utiahne výkonnejšiu grafickú kartu a pod. Chápeme, že pre človeka neznalého, je toto všetko španielskej dediny. Nechajte si preto poradiť u profesionálov, alebo napíšte nám a my Vám radi poradíme. S našimi zákazníkmi sme v neustálom kontakte a je to súčasť našej práce. Môžete cez online chat, alebo na email info@compraider.cz.

   

Aktuálnu ponuku našich herných PC zostáv nájdete tu: https://www.compraider.cz/herni-pc-pocitac-zostava

      

Ak by ste zatúžili po skutočnej špecialite. U nás v compraider.cz sme sa pustili do otvorených designových PC Art zostáv a Vy si jednu takú môžete nechať vytvoriť dokonca podľa vlastných predstáv. Viac informácií nájdete tu: https://www.compraider.cz/herni-pc-art-zostavy

  

Prajeme veľa šťastia s výberom, nech počítač slúži roky.

 

S pozdravom compraider.cz